Narty- Polana Sosny - Niedzica

Na nartach i snowboardzie również można pojeździć w Niedzicy. Tak tej samej do której latem jeździmy zwiedzać XIV-wieczny Zamek Dunajec, elektrownię wodną lub popływać na jeziorze.

W naszej opinii przedstawiama stacja narciarska jest ciekawą alternatywą dla osób chcących spokojnie pojeździć na nartach lub snowbordzie. Przy okazji wyjazdu na stok narciarski można część dnia połączyć z edukacją oraz zwiedzaniem ważnych historycznie miejsc zlokalizowanych w bliskiej odległości tras narciarskich. Na niekorzyść wpływa brak kolei krzesełkowej, oraz duża ilość zorganizowanych grup/szkół która wpływa na długość oczekiwania na wyjazd na górę. Więcej informacji w naszym materiale zamieszczonym poniżej...

Ośrodek narciarski położony na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica. Jest to chyba jedyny, a jeśli nie to jeden z niewielu miejsc, gdzie stok znajduje się nad jeziorem.

Wszyscy miłośnicy sportów zimowych znajdą tutaj trasy odpowiednio przystosowaną do swoich umiejętności. Na stoku usytuowane zostały 3 wyciągi orczykowe. Pierwszy wyciąg ‘A’ ma 400 metrów długości i z jego górnej stacji narciarze jak i snowboardziści mają do wyboru dwie trasy zjazdowe 800 metrów (średnia - niebieska) i 400 metrów (trudna - czerwona). Drugi talerzyk - wyciąg 'B' mierzy 300 metrów wzdłuż niego ciągnie się średnio trudna trasa tej samej długości.

Dla najmłodszych i osób „stawiających pierwsze kroki” na nartach i snowboardzie został przygotowany 70 metrowy wyciąg ‘C’ z trasą o tej samej długości.

Strok jest w całości oświetlony, a ratrak i armatki śniegowe zapewniają idealne warunki do szusowania.  

AKTUALNY KOMUNIKAT NARCIARSKI ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE tutaj >>>

Nasi partnerzy:

uKarola w Szczawnicy - Booking.com