czorsztyn_1

Położone na południowym skraju Gorców, na pograniczu z Pieninami, Kluszkowce znane są od kilkunastu lat jako popularna stacja narciarska funkcjonująca pod nazwą Czorsztyn-Ski. Wyciągi i trasy narciarskie położone są na stoku góry Wdżar (769 m n.p.m.) o wyjątkowej budowie geologicznej bowiem wytworzonej ze skał wulkanicznych (andezyty), co stanowi rzadkość w krajobrazie Beskidów.

W naszej opinii jest to najlepszy i zarazem największych ośrodek narciarski w sąsiedctwie naszego obiektu uKarola w Szczawnicy. Infrastruktura począwszy od parkingów, wypożyczalni, szkół narciarskich poprzez trasy i wyciągi sprawiają, że każdy narciarz i snowbordzista znajdzie tutaj odpowiednie dla siebie warunki. Trasy narciarskie od zrożnicowanym poziomie trudności sprawiają, że można zarówno uczyć się jazdy na nartach (np: nr 4, 5, 8) jak również doskonalić technikę jazdy na trasach czerwonych (np: nr 3 lub nr 6). Oczywiście w okresie ferii zimowych ośrodek narciarski odwiedza bardzo duża ilość narciarzy, dlatego pojawiają się kolejki pod wyciągami, jednak tego problemu nie ma poza tzw. wysokiem sezonem. Więcej informacji w naszym materiale zamieszczonym poniżej...

Na miejscu w Kluszkowcach mamy darmowy parking w bardzo bliskiej odległości dolnej stacji kolei krzesełkowej na szczyt góry Wdżar (767 m npm) – szczyt w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, pomiędzy przełęczami Drzyślawa i Snozka, na granicy miejscowości Kluszkowce i Krośnica.

Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, licencjonowana szkoła narciarska oraz dobra gastronomia zarówno na dolnej i górnej stacji kolei krzesełkowej.

Trasy narciarskie dobrze przygotowane o zróżnicowanym poziomie trudności. Szczegółową charakterystykę tras i wyciągów przedstawiamy tutaj >>>

Dla osób chcących wypocząć na nartach jak również trochę podszkolić swoje umiejętności POLECAMY odwiedzić ten ośrodek narciarski !
Zapraszamy do naszej relacji z weekendu 16-18 grudnia 2016 roku w Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Do zobaczenia na stoku !

Nasi partnerzy:

uKarola w Szczawnicy - Booking.com