Narty- Arena Narciarska - Jaworki

Arena Narciarska Jaworki to kompleks tras narciarskich położony w pobliżu Jaworek na północnym zboczu Bukowinek u stóp najwyższego szczytu Małych Pienin – Wysokiej.

W naszej opinii jest to idealny ośrodek narciarski dla osób chcących rozpocząc naukę jazdy na nartach lub snowbordzie. Dodatkowo specyficzny mikroklimat Jaworek i okolic sprawia, że na stoku mamy dość dużą ilość naturalnego śniegu który uzupełniany jest śniegiem sztucznym. Na niekorzyść wpływa mała przepustowości kolei linowej (1200 osób/godzinę, szczególnie o okresie wzmożonego ruchu, ferii zimowych) oraz długi czas wjazdu na górną stacje końcową. Więcej informacji w naszym materiale zamieszczonym poniżej...

Arena Narciarska o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka, a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. Wyciągi położone są na północnym stoku Bukowinek w dolinie potoku Skalskie. W ośrodku narciarskim do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów funkcjonują 2 wyciągi orczykowe oraz kolej linowa 2-osobowa.

W ośrodku funkcjonuje 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności o łącznej długości około 3600 metrów.

Trasy zjazdowe są łatwe (niebieskie) i średnio trudne (czerwone) oraz trasa freeride-ową bardzo trudną. Trasa nr 1 posiada homologację PZN i służy również do rozgrywania zawodów. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na mapie ośrodka narciarskiego zamiszczonej poniżej.

AKTUALNY KOMUNIKAT NARCIARSKI ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE tutaj >>>

AKTUALNY KOMUNIKAT NARCIARSKI ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE tutaj >>>

Nasi partnerzy:

uKarola w Szczawnicy - Booking.com
uKarola w Szczawnicy - Nocowanie.pl